Agro-Tech Minikowo 2019

W miniony weekend, tj. 29-30 czerwca 2019,odbyła się w Minikowie  42 edycja Targów Rolno-Przemysłowych Agro-Tech oraz XX Regionalna Kujawsko-Pomorska Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Polmass, jak co roku, obecny był na targach.

W tym roku stoisko Polmass zaszczycił swoją obecnością Prezydent Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą, a także Minister Rolnictwa i Rozwoju Rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.  Podczas pobytu w Minikowie prezydent RP wręczył także nagrody laureatom konkursu Agroliga oraz skierował wiele ciepłych słów do rolników z woj. kujawsko-pomorskiego. Towarzyszący parze prezydenckiej minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski w swoim wystąpieniu nawiązał m.in. do hodowli zwierząt gospodarskich w Polsce i zapowiedział zmiany w dotychczasowym sposobie wspierania ze środków publicznych związków hodowców.

Niekwestionowanym liderem pod względem liczby prestiżowych nagród wystawowych jest  Stadnina Koni w Dobrzyniewie Sp. z o.o., która zdobyła 4 czempionaty i jeden wiceczempionat oraz  dwa tytuły superczempiona tj. w kategorii krów i jałówek. Tradycyjnie uwieńczeniem dwudniowej prezentacji bydła mlecznego na ringu wystawowym  w Minikowie był Konkurs Młodego Hodowcy organizowany przez Kujawsko-Pomorski Związek Hodowców Bydła i Polską Federację, w którym Polmass ufundował nagrody.

Nagrodę targów w kategorii Pasze i żywienie zwierząt otrzymał Polmass S.A.

tekst: rl; zdjęcia: Mariusz Ławicki, Kancelaria Prezydenta RP, R. Lesiakowski