Filharmonia Pomorska

Mecenas sztuki Działalność filantropijna Polmass S.A.

Polmass S.A. od wielu wspiera rożnego typu działania artystyczne. Z wielką przyjemnością objęliśmy mecenat nad Filharmonią  Pomorską im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, która jest swoistą perłą na mapie Polski, współprowadzoną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zaliczana jest ona do czołowych instytucji muzycznych kraju. Posiada dwa etatowe zespoły artystyczne. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej powstała w 1946, a swym rodowodem sięga okresu międzywojennego i istniejącej wówczas Miejskiej Orkiestry Symfonicznej, zaś Capella Bydgostiensis pro Musica Antiqua, powstała w 1962 i była jednym z pierwszych w kraju zespołów prezentujących muzykę dawną na instrumentach z epoki i ich kopiach.

10 stycznia 2020 roku, w obecności Marszałka Województwa Piotra Całbeckiego i Przewodniczącej Sejmiku Województwa Elżbiety Piniewskiej, zainaugurowane zostały obchody 100. rocznicy powrotu Pomorza i Kujaw do wolnej Polski. Koncert noworoczny to była także miła sposobność, aby dyrektor Maciej Puto oraz wicedyrektor Cezary Nelkowski złożyli specjalne podziękowania Sponsorom i Darczyńcom, którzy w minionym roku dołączyli do elitarnego grona przyjaciół FP, wspierając 57. Bydgoski Festiwal Muzyczny oraz inne artystyczne przedsięwzięcia Instytucji. Wśród nich znalazł się Polmass S.A., który uhonorowany
został grawertonem. Statuetki Ignacego Jana Honorowego, które są dziełem bydgoskiego rzeźbiarza Aleksandra Dętkosia, trafiły do wieloletnich mecenasów, czyli:
Kwiaciarni Andrzeja Nowaka, Solid Security, Cukierni Sowa oraz Grupy ENEA.

Galę Sponsorów oprawą muzyczną opatrzył wirtuoz organów Filip Presseisen.

Następnie na estradę wkroczyli Artyści, którzy podarowali wszystkim cudowny Koncert Karnawałowy, tj. Symfonicy pod batutą konesera takich klimatów muzycznych – maestro Macieja Niesiołowskiego oraz sopranistki Anita Maszczyk i Wioletta Białk, które oczarowały do reszty publiczność. Zabawa godna radosnej rocznicy i wspaniałej gali.

źródło: https://www.facebook.com/filharmoniapomorska