POLMASIL BUCHNERI

polmasil buchneri

Polmasil Buchneri to mikrobiologiczny dodatek zaprojektowany do kiszenia pasz objętościowych o zwiększonym ryzyku wtórnej fermentacji.

 

Lactobacillus buchnerii wykorzystywany w Polmasilu Buchneri wyraźnie zwiększa stabilność kiszonek w warunkach aerobowych. Przeznaczony do zakiszania kukurydzy, lucerny, trawy oraz koniczyny. Zdolność Lactobacillus buchneri zapobiegania wtórnej fermentacji wynika z tego, ze bakteria ta w późniejszych fazach fermentacji, w beztlenowych warunkach fermentuje kwas mlekowy do octowego, etanolu i 1,2 – propandiolu (glikol propylenu), który wykazuje działanie przeciwgrzybiczne.
Polmasil Buchneri to inokulant pozwalający osiągnąć w sposób skuteczny i niedrogi aerobową stabilność kiszonki. Polmasil Buchneri wnosi na 1g zakiszanej kukurydzy 100 000 – 200 000 jtk. komórek fermentacji mlekowej.

Koncentracja: 2,0 x 1011 jtk / 1 g.
Opakowanie: 100 g.
Dawkowanie: 100 g / 100-200 ton zakiszanej masy.

 

Charakterystyka POLMASIL BUCHNERI

 

Jak stosować Polmasil Buchneri?

Przygotowanie roztworu roboczego: Zawartość opakowania (100 g lub 25 g) należy starannie rozpuścić w 5 litrach wody. Następnie tę mieszankę wlać do 95 litrów wody (20 litrów dla opakowania 25 g). Dozować za pomocą aplikatora w ilości 1 litr/tonę zielonki (w zależności od rodzaju aplikatora i zastosowanych dysz, ilość cieczy roboczej może być zmienna). Roztworem preparatu spryskujemy zakiszaną masę bezpośrednio w silosie lub podczas zbioru na polu.

Aplikowania roztworu na pryzmie (w silosie): Roztwór wodny inokulantu polewamy na kolejno ugniatane warstwy składowanej zielonki. Możemy zastosować do tego celu czysty opryskiwacz ręczny.

Aplikowanie roztworu na polu: Do podawania preparatów mikrobiologicznych przy zbiorze zielonki na polu służy aplikator umieszczony na sprzęcie zbierającym (sieczkarnia, prasa, przyczepa zbierająca). Ilość podawanego roztworu uzależniona jest od wydajności dysz aplikatora. Opakowanie 100 g inokulantu rozpuszczamy w takiej ilości wody, aby otrzymany płyn roboczy został zużyty do zebrania 100 ton zielonej masy spryskiwanej na polu. Podstawową zasadą takiego sposobu aplikowania jest zachowanie proporcji 100 g proszku preparatu mikrobiologicznego na 100 ton zebranej masy.