Suszona siara w paście – witaminizowana suszona siara z probiotykiem

Suszona siara

SKŁAD: Pasta zawiera suszoną siarę wzbogaconą probiotykiem (bakterie kwasu mlekowego) i witaminami A, D3, E, C oraz witaminami z grupy B. Pasta zawiera w swoim składzie również niacynę oraz cenne minerały (Zn, Mn, Se), tak bardzo potrzebne w pierwszych godzinach życia cielęcia.

Siara do suszenia jest pobierana od krowy bezpośrednio po porodzie, kiedy koncentracja przeciwciał wszystkich typów immunoglobulin (IgG1, IgG2, IgA, IgY) jest najwyższa.

STOSOWANIE: Całą zawartość pasty (15 g) podajemy cielęciu zaraz po podaniu słabej jakościowo siary, jednak nie później niż 2 godziny po narodzeniu. W przypadku podwyższonego ryzyka infekcji bakteryjnych i wirusowych dawkę należy powtórzyć po 6-12 godzinach.

 

 

 

Co to są probiotyki?

Bakterie są wszechobecne i występują także w przewodzie pokarmowym nowo narodzonego cielęcia. Mikroflora przewodu pokarmowego cielęcia po urodzeniu może być skolonizowana zarówno przez bakterie pożyteczne jak i szkodliwe. Jednak tylko bakterie probiotyczne, jako te pożyteczne tworzą naturalną, zdrową mikroflorę przewodu pokarmowego. To właśnie ten typ bakterii pojawia się w procesie fermentacji mlekowej. Bakterie probiotyczne namnażają się w przewodzie pokarmowym naturalnie. Możemy też odpowiednio wcześnie, dodatkowo wprowadzić je do przewodu pokarmowego cielęcia, wspomagając tą drogą tworzenie właściwej, zdrowej mikroflory w młodym i wrażliwym przewodzie pokarmowym. Bakterie zasiedlają ściany przewodu pokarmowego i ich zadaniem jest uniemożliwienie bakteriom chorobotwórczym, takim jak Escherichia coli skolonizowanie przewodu pokarmowego. Robią to poprzez „efekt zajętego miejsca”. Polega on na tym, że jeżeli na ściankach przewodu pokarmowego zasiedlą się najpierw bakterie probiotyczne, to zajmą one wolne miejsca w przewodzie i kolejne pojawiające się bakterie nie mają jak się „zaczepić” na zajętych ściankach przewodu. Mikroorganizmy, takie jak Escherichia coli przechodzą wtedy przez przewód pokarmowy, nie wyrządzając szkody młodemu organizmowi.

Korzyści ze stosowania produktów wspomagających siarę:

  • zapobiegają one wczesnym biegunkom, zapaleniu jelit powstającym na tle infekcyjnym,
  • wzmacniają one odporność bierną narodzonego cielęcia,
  • wspomagają one wcześniejsze tworzenie się systemu immunologicznego.