O nas

Polmass S.A. jest firmą z wyłącznie polskim kapitałem, prowadzoną w bardzo stabilny sposób i  nastawioną na ciągły rozwój. Nasi doświadczeni doradcy i specjaliści żywieniowi współpracują bezpośrednio z hodowcami, największymi ośrodkami hodowli bydła, ze wszystkimi wiodącymi ośrodkami hodowli zarodowej z całego kraju wdrażając od ponad 30 lat znane i sprawdzone w Polsce systemy odchowu cieląt, żywienia bydła i konserwacji pasz objętościowych.

W skład naszej oferty handlowej wchodzą:

  • preparaty mlekozastępcze i koncentraty dla cieląt i prosiąt (Red Full, Red Power, Red Milk, Mlekowit, Primolac, Vitalac, Vitalac z siemieniem lniany, Ekolac oraz Polmalac),
  • mieszanki mineralno-witaminowe i koncentraty dla bydła,
  • biologiczne dodatki do zakiszania i konserwacji pasz objętościowych,
  • probiotyki oraz immunoglobuliny w postaci suszonej siary w paście i proszku dla młodych zwierząt .

NOWOCZESNY ODCHÓW CIELĄT

Firma z sukcesem działa na rynku polskim i zagranicznym. Preparaty mlekozastępcze Polmassu,  z charakterystycznym motywem cielaczka i hodowcy na worku, są znane i stosowane we wszystkich niemalże ośrodkach chowu i hodowli bydła w kraju.

Tradycja i 25- letnie doświadczenie w doradztwie i produkcji preparatów mlekozastępczych zaowocowały faktem, że w naszym kraju CO DRUGI CIELAK PIJE PREPARATY MLEKOZASTĘPCZE POLMASS S.A.

Dziś preparaty mlekozastępcze naszej produkcji stosują hodowcy bydła w kraju, jak i zagranicą Stabilną, wysoką jakość preparatów mlekozastępczych gwarantuje  nowoczesna, skomputeryzowana   i zautomatyzowana linia produkcyjna.

VITAMIXY DLA BYDŁA

Wiedzę i doświadczenie w stosowaniu i bilansowaniu dodatków mineralno-witaminowych doradcy POLMASSu gromadzą już 20 lat współpracując z najlepszymi zachodnioeuropejskimi producentami premiksów.

Cały zgromadzony know-how wykorzystujemy obecnie produkując najwyższej jakości VITAMIXY dla bydła na nowoczesnej linii produkcyjnej w Bydgoszczy, oddanej do użytku w 2005 roku.

Nasze VITAMIXY wyróżniają się szeroką gamą odpowiadającą różnym potrzebom hodowlanym         i produkcyjnym, starannie zaprojektowaną recepturą i wiernym etykiecie składem dzięki perfekcyjnemu dozowaniu składników.

Szeroki wachlarz VITAMIXów (ponad 20 rodzajów oraz możliwość „szycia na miarę” indywidualnie dla oczekiwań hodowcy) powinna spełniać wymagania nawet najbardziej ambitnych i nowoczesnych hodowców.

KISZENIE PASZ OBJĘTOŚCIOWYCH

POLMASS jest najstarszą w kraju firmą zajmującą się technologią sporządzania pasz objętościowych. Kiszenie pasz objętościowych to priorytetowy temat dla ekonomii i jakości  żywienia bydła. Dziś POLMASS jest niekwestionowanym liderem krajowego rynku inokulantów do sporządzania wszelkich kiszonek. Tysiące hodowców bydła sporządza we współpracy z nami corocznie ponad milion ton pasz objętościowych z traw, lucerny, kukurydzy i innych z udziałem POLMASILU  i POLMAZYMU.

Za stosowanie zasad etycznego biznesu zostaliśmy już 18-krotnie nagrodzeni certyfikatem „Przedsiębiorstwo Fair Play”, a 4–krotnie zostaliśmy uhonorowani najwyższym laurem w tym konkursie: Statuetka „Przedsiębiorstwa Fair Play” połączoną  z gratulacjami od Prezydenta RP.  Polmass S.A. także charytatywnie wspiera poszkodowanych przez los. Jednak uznanie naszych Klientów jest dla nas najważniejszym medalem.

Całość firmy funkcjonuje według norm GMP +, ISO 9001:2001 i 22000:2006 oraz certyfikatu HACCP.