O nas

Polmass S.A. jest firmą z wyłącznie polskim kapitałem, prowadzoną w bardzo stabilny sposób i nastawioną na ciągły rozwój. Nasi doświadczeni doradcy i specjaliści żywieniowi współpracują bezpośrednio z hodowcami, największymi ośrodkami hodowli bydła, ze wszystkimi wiodącymi ośrodkami hodowli zarodowej z całego kraju wdrażając od ponad 27 lat znane i sprawdzone w Polsce systemy odchowu cieląt, żywienia bydła i konserwacji pasz objętościowych.

W skład naszej oferty handlowej wchodzą:

  • preparaty mlekozastępcze i koncentraty dla cieląt i prosiąt (Polmas Milk Red Full, Polmass Milk Red Power, Polmass Milk, Mlekowit, Primolac, Vitalac, Vitalac z siemieniem lniany, Ekolac oraz Polmalac),

  • mieszanki mineralno-witaminowe i koncentraty dla bydła,

  • biologiczne dodatki do zakiszania i konserwacji pasz objętościowych,

  • probiotyki oraz immunoglobuliny w postaci suszonej siary w paście i proszku dla młodych zwierząt .

 

NOWOCZESNY ODCHÓW CIELĄT

Firma z sukcesem działa na rynku polskim i zagranicznym. Preparaty mlekozastępcze Polmassu, z charakterystycznym motywem cielaczka i hodowcy na worku, są znane i stosowane we wszystkich niemalże ośrodkach chowu i hodowli bydła w kraju.

Tradycja i 30-letnie doświadczenie w doradztwie i produkcji preparatów mlekozastępczych zaowocowały faktem, że w naszym kraju CO DRUGI CIELAK PIJE PREPARATY MLEKOZASTĘPCZE POLMASS S.A.

Dziś preparaty mlekozastępcze naszej produkcji stosują hodowcy bydła w wielu krajach Europy, w tym w: Grecji, Niemczech, Włoszech, Rumunii, Czechach, Białorusi, Rosji, Litwie, Łotwie, Słowenii, Bułgarii i  Ukrainie oraz świata, min. Republika Kuby.

Stabilną, wysoką jakość preparatów mlekozastępczych gwarantuje  nowoczesna,skomputeryzowana  i zautomatyzowana linia produkcyjna.

 

VITAMIXY DLA BYDŁA

Wiedzę i doświadczenie w stosowaniu i bilansowaniu dodatków mineralno-witaminowych doradcy POLMASSu gromadzą już 20 lat współpracując z najlepszymi zachodnioeuropejskimi producentami premiksów.

Cały zgromadzony know-how wykorzystujemy obecnie produkując najwyższej jakości VITAMIXY dla bydła na linii produkcyjnej w Bydgoszczy, oddanej do użytku w 2005 roku, a unowocześnionej w 2015 roku.

Nasze VITAMIXY wyróżniają się szeroką gamą odpowiadającą różnym potrzebom hodowlanym i produkcyjnym, starannie zaprojektowaną recepturą i wiernym etykiecie składem dzięki perfekcyjnemu dozowaniu składników.

Szeroki wachlarz VITAMIXów (ponad 20 rodzajów oraz możliwość „szycia na miarę” indywidualnie dla oczekiwań hodowcy) powinna spełniać wymagania nawet najbardziej ambitnych i nowoczesnych hodowców.

 

KISZENIE PASZ OBJĘTOŚCIOWYCH

POLMASS jest najstarszą w kraju firmą zajmującą się technologią sporządzania pasz objętościowych. 

Kiszenie pasz objętościowych to priorytetowy temat dla ekonomii i jakości  żywienia bydła.

Dziś POLMASS jest niekwestionowanym liderem krajowego rynku inokulantów do sporządzania wszelkich kiszonek. Tysiące hodowców bydła sporządza we współpracy z nami corocznie ponad milion ton pasz objętościowych z traw, lucerny, kukurydzy i innych z udziałem POLMASILU i POLMAZYMU.

 

 

Za stosowanie zasad etycznego biznesu zostaliśmy już 10-krotnie nagrodzeni certyfikatem „Przedsiębiorstwo Fair Play”, a 3–krotnie zostaliśmy uhonorowani najwyższym laurem w tym konkursie: Statuetka „Przedsiębiorstwa Fair Play” połączoną  z gratulacjami od Prezydenta RP. W 2004 roku zostaliśmy zwycięzcą konkursu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego na najlepszą firmę w kategorii  województwa. Firma aktywnie współpracuje z ośrodkami naukowymi.  Polmass S.A. także charytatywnie wspiera poszkodowanych przez los. 

Jednak uznanie naszych Klientów jest dla nas najważniejszym medalem.

Całość firmy funkcjonuje według norm GMP+ i ISO 22000:2006.